بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی آنلاین

  سئو

  فوت وفن های برتر بازاریابی اینترنتی و تبلیغات اینترنتی

  بهترین روش بازاریابی اینترنتی چیه؟ رویکردها و روشای مختلفی واسه بازاریابی آنلاین هست. این مهمه که شکلای جور واجور روشای بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ رو بشناسیم تا بتونیم یافته های اونا رو مقایسه کنیم. در این مقاله بازاریابی اینترنتی و تبلیغات آنلاین با ویرلن همراه باشین :

  دیجیتال

  (بازبینی در آذر ۹۶)

  بازاریابی اینترنتی با مقاله و رپورتاژ

  به معنی نوشتن مقاله و منتشر کردن اون به شکل رپورتاژ آگهی در وب سایتای خبری پربازدیده. وقتی که شما مقاله ای می نویسید به شما این امکان داده می شه که چند لینک در محتوای اون بذارین و به این شکل از اون سایت بک لینک با کیفیت دریافت کنین که واسه سئو بسیار موثره. آدمایی که به دنبال اطلاعات جستجو میکنن میان و مقاله شما رو می خونن. اگه واسه اونا باحال باشه واسه به دست آوردن جزییات بیشتر، از سایت شما بازدید می کنن. بازاریابی محتوا از راه رپورتاژ روش بسیار خوبی واسه ساختن بک لینک دائمی واسه سایتتانه، که در نتیجه رتبه بندی سایت شما رو  موتور جستجوی گوگل بهتر می کنه و هم اینکه ترافیک سایت رو بالا می بره.

  بک لینک

  بام مارکتینگ (Bum marketing )

  روشی در بازاریابیه که از مقاله (رپورتاژ آگهی) استفاده می کنه اما با مورد بالا فرق داره. اینجا شما به دنبال کلمه کلیدیای احتمالی می گردید که در گوگل جستجوی بیشتری داره. مقاله هایی در مورد اونا می نویسید و در سایتای معتبر منتشر میکنین و اونا رو به صفحات سایت خود و محصولی که می خواین تبلیغ کنین لینک می کنین.

  مقاله در رابطه : به چه دلیل تبلیغات در لینکدین بهترین روش بازاریابی B2Bه ؟

  بازاریابی دیجیتالی در انجمن و تالار گفتگو

  انجمن یا تالار گفتگو مکانیه که کابران در اونجا گرد هم میان و در مورد مسائل خود و روش هدف دارایی که واسه مشکلاتشون دارن بحث می کنن. تالارهای گفتگوی بسیاری در اینترنت هست که شما می تونین ملحق شید و در بحث مشارکت داشته باشین. بخش بزرگ انجمنا امکان درج لینک به سایت شما رو در متن شما جفت و جور می کنن که در زیر پستی که شما جفت و جور کردین ظاهر می شه. این مدل بازاریابی اینترنتی هم ترافیک خوبی واسه سایت بوجود میاره.

  مشکلات

  بازاریابی آنلاین در موتور جستجو (سئو)

  این روش شامل بهینه سازی سایت واسه موتور جستجو گوگل در مورد طراحی و محتوای سایت شما هستش. موتور جستجو از الگوریتم خودش واسه رتبه بندی سایتا استفاده می کنه و وقتی مردم دنبال چیزی هستن سایتایی که سئو بهتری دارن به نمایش در میان. بهینه سازی سایت واسه موتور جستجو یا سئو روشیه که شما به کمک اونا تلاش می کنین سایت و محتواتون رو طوری بسازین تا مورد پسند موتورهای جستجو واقع شه. شما یا از سئو سایت کمک می گیرین یا از سرویسای پرداختی استفاده می کنین.

  سئو

  بازاریابی آنلاین پرداخت به ازای کلیک

  یه سرویس پرداختیه که شما هر وقتی که تبلیغات شما کلیک می شه به شرکت ارائه کننده خدمت، هزینه پرداخت می کنین. این نوع سایت بازاریابی اینترنتی در میان بازاریابای اینترنت تقریباً محبوبه. فارغ از گوگل و یاهو سرویسای زیاد دیگری هم با مدل پرداخت به ازای کلیک در دسترس هستن.

  تعریف بازاریابی اینترنتی با رد و بدل کردن لینک

  اینجا یه سایت، لینکی رو واسه سایت دیگری در ازای گذاشتن لینک خودش روی اون سایت قرار میده. اوایل از این روش با هدف سئو استفاده می شد اما یه تغییر در الگوریتم موتور جستجو اون مزیت رو نابود کرد. اما رد و بدل کردن لینک، هنوزم روش قدرتمندی واسه ایجاد ترافیکه.

  شما می تونین جایگاه لینک وبسایتتان رو روی سایت دیگه بخرین. انجام این روش قبلا واسه سئو بسیار عادی بود چون که لینکای ورودی که به صورت یه طرفه میان واسه رتبه بندی سایت شما به وسیله موتورهای جستجو استفاده میشن. این روش هم اینکه اگه سایتی که شما جایگاه لینک رو از اون خریدین بسیار پر بازدید باشه، ترافیک شما رو بالا میبره.(البته حالا سئو کارا این روش رو پیشنهاد نمی کنن).

  مقاله در رابطه : بهترین تکنیکای بازاریابی و تبلیغات اینترنتی

  بازاریابی آنلاین در سایت نیازمندیها

  شما می تونین سایت خود رو روی سایتای نیازمندیها تبلیغ کنین. هر دو نوع تبلیغات رایگان و پرداختی اونا هم در دسترسه.

  بازاریابی اینترنتی ای زین

  ایمیل مارکتینگ اشاره داره به بازاریابی ایمیلی. شما می تونه خبرنامه خودتون یا ای زین (Ezine) یا مجله الکترونیک خودتون رو شروع کنین که مشترکین شما بتونن انتخاب کنه که اونا رو دریافت کنن یا خیر. ایجاد کردن یه ا زین، بخش اصلی و اساسی کسب وکار داخلی شما هستش. شما می تونین انتخاب کنین که یه فضای تبلیغاتی رو در ای زینایی بخرین که سابقه خوبی دارن. در این صورت، سایت شما با خوانندگان هدفی مواجه می شه که شاید دوست داشته باشن مشتریان شمام بشن.

   از راه فهرست سازی بانک ایمیل

  این مورد اشاره داره به ایجاد کردن یه پایگاه داده تشکیل شده از مشترکین، یعنی کسائی که وقتی در ای زین شما شرکت می کنن یا در مقابل دادن نشانی ایمیلشان به شما امکان دانلود رایگان دارن، به فهرست اون پایگاه داده وارد می شن. شما می تونین با پیشنهادات و آگهیای خود با این مشترکین در تماس باشین.

  بازاریابی اینترنتی با خریداری لید

  چند سرویس پراختی هست که به شما اسامی و نشانیای ایمیل افراد یا لیدها رو در قبال هزینه میده. این روش تولید لید نامیده می شه. این کار به وسیله اونا از راه گذاشتن فرم مشارکت شما (فرمی که یه بازدیدکننده به خاطر اشتراک پر می کنه) روی سایتای بسیار پر بازدید انجام می شه، فرایندی که می تونه روی سایت خودتون هم انجام بدین. در واقع شما به طور عادی به ازای لید، باید پول پرداخت کنین.

  بهترین راه بازاریابی آنلاین چیه؟ : شکلای جور واجور روشای بازاریابی آنلاین در ایران

  بازاریابی ویروسی

  اینجا شما مطالب سودمندی در کتاب آنلاین ، پی دی اف یا نرم افزار بوجود میاره و به مردم این امکان رو می دین که به صورت رایگان اونو ببینین. این کار به گسترش لینکای سایت شما و برند شدن سایتتون کمک می کنه. شما جدا از ای بوک یا نرم افزار می تونین چند ویدئوی خنده دار دار یا ایمیلای بامزه هم بسازین. در واقع به دنیال جفت و جور هرچیزی باشین که مردم بهتر می دونن سری بزنن و اونو به اشتراک بذارن.

  خنده

  بازاریابی دیجیتال با اعلامیه های مطبوعاتی

  اینجا شما اخبار رسمی سایتان رو تو یک یا چند سایت منتشر می کنین. رپورتاژ خبری واسه این منتشر می شن که آگاهی رو در میان بازدیدکنندگان وب بسازن و در کانالا یا سایتای خبری جور واجور در اینترنت به نمایش در میان. هم اینکه لینکا ورودی بالایی هم بوجود میاره. از هر دو نوع رایگان و پرداختی این اطلاعیها در دسترس هستن.

  بازاریابی سرمایه گذاری مشترک

  سرمایه گذاری

  اینجا دو یا چند بازاریاب گرد هم جمع می شن و محصول یا خدمتی رو به روش هایی که به نفع همه اونا باشه تبلیغ می کنن. سرمایه گذاریای مشترک روش بسیار خوبی واسه ساختن کسب وکار شمان چون در این روش تلاشا و اقدامات بازاریابی ترکیب می شه و یافته های همیشه بیشتر از تلاشای فردیه.

  بازاریابی برنامه وابسته

  شما می تونین برنامه وابسته (affiliate program) خودتون رو در جایی راه اندازی کنین که مردم ملحق می شن. در این صورت اونا کالای شما رو با لینک پیروی خودشون تبلیغ می کنن. وقتی که فروشی انجام می شه اونا یه کمیسیون هدیه دریافت می کنن. شما واسه این کار به یه مدیر برنامه عضویت وابسته نیاز دارین.

  بازاریابی حقوق فروش دوباره

  شما می تونین حقوق مربوط به فروش دوباره محصول خودتون رو جایی پیشنهاد کنین، جایی که مردم میتونن تا اونو بفروشن و تموم اون پول رو نگه دارن. این کار ارزش محصول شما رو بالا می بره و به محبوبیت برند کمک میکنه چون فروش بیشتری در مقایسه با وقتی که شما خودتون به تنهایی اونو می فروشید به دست می آورد. این نوع بازاریابی اینترنتی به برندسازی هم کمک می کنه.

  بازاریابی اینترنتی با آراس اس

  آراس اس rss به معنی هم نشری سراسر ساده س! و شاید معنی سازی کردن اون در اول سخت باشه. آراس اس با فیدهای آر اس اس کار می کنه که باید از راه سایت تولید شن. افراد می تونن در این فیدهای آراس اس مشترک شن و محتوای سایت رو از راه آراس اس خوان بازدید کنن. به این روش مردم می تونن تا محتوا رو مستقیماً روی دسکتاپ خودشون دریافت کنن. این روش در مقایسه با روشای دیگه تقریباً جدیده و به دنبال مشکلات اسپم ها در بازاریابی ایمیلی واقعاً محبوب شده.
  اسپم

  بازاریابی دیجیتال در وبلاگ

  بازاریابی دیجیتال با بوکمارکینگ اجتماعی

  این روش، روش پایانی و متمرکز در بازاریابی است. سایتای نشونه گذاری آنلاینی وجود دارن که مردم می تونن از اونا واسه بوکمارک کردن جاها در سایتی که دوست دارن استفاده کنن. شما می تونه این دکمه های بوکمارکینگ رو در سایت یا وبلاگ خودتون به نمایش بذارین و مردم شایدً اگه از سایت شما خوششون بیاد واسه بوکمارک کردن عضو می شن. این روش هم ترافیک خوبی بوجود میاره.

  این روش هم فوق العاده جواب میده. شما می تونین یه ویدیو رو روی سایتایی که اشتراک ویدیو آپلود کنین. مردم تماشا می کنن و بعد از سایت شما بازدید می کنن. این روش از نظر نظری به بازاریابی مقاله شباهت دارن اما رسانه مورد استفاده در اونا فرق داره. یوتیوب، سایت محبوبیه که امکان آپلود ویدیو رو به شما میده.

  استخدام بازاریابی اینترنتی

  واسه استخدام یه متخصص بازاریابی اینترنتی باید به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که شخصی میتونه به عنوان بازاریاب اینترنتی بهترین کارکرد رو داشته باشه که در همه بخشای دیجیتال مارکتینگ و سئو دارای مهارت و تجربه بالا باشه . شخصی که بهترین سایتا واسه بازاریاب اینترنتی رو بشناسه و بتونه از جدید ترین روشای واسه برندسازی اینترنتی استفاده کنه.

  مقالات مربوط به آموزش بازاریابی اینترنتی :

  • ۱۱ آمار بازاریابابی دیجیتال که باید ببینین
  • به چه دلیل تبلیغات در گوگل بهترین راه بازاریابی آنلاینه ؟